دبیر نشست حکمرانی داده ها، مفاهیم و کاربردها: نیاز سازمانها، کاربست حکمرانی داده‌ها در صنایع                در راستای برگزاری پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات ایران؛ سلسله نشست‌های مقدماتی با موضوع حکمرانی داده‌ها در صنایع
  اخبار همایش
دبیر نشست حکمرانی داده ها، مفاهیم و کاربردها: نیاز سازمانها، کاربست حکمرانی داده‌ها در صنایع
امروزه داده به عنوان یک دارایی راهبردی برای سازمان‌ها و کسب وکارها محسوب می‌شود. از همین منظر، حکمرانی داده‌ها (Data Governance) به دنبال تأمین یک چارچوب سازماندهی برای استقرار استراتژی داده‌ها، مقاصد و اهداف داده‌ای، سیاستگذاری داده‌ها، تعیین تکلیف موضوعات قابل بحث و اختلاف‌برانگیز درباره داده‌ها و تعیین تکلیف متولیان و مسئولیت‌های آنها در مواجهه با داده‌ها به منظور مدیریت اثربخش داده‌های سازمانی است.
1396/05/03 ادامه مطلب


در راستای برگزاری پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات ایران؛ سلسله نشست‌های مقدماتی با موضوع حکمرانی داده‌ها در صنایع
مهندس مصطفی امینی عضو کمیته علمی همایش و مسئول برگزاری نشست‌های مقدماتی پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات ایران از برگزاری این نشست‌ها پیش از همایش، با موضوع حکمرانی داده‌ها در صنایع خبر داد. این سلسله نشست‌ها در آخرین سه‌شنبه آخر هر ماه برگزار می‌گردد. اولین نشست در مورخ 27 تیر 1396 آغاز می‌شود و هر ماه یکبار ادامه پیدا خواهد کرد و در نهایت به پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات ایران که با موضوع حکمرانی داده‌ها از منظر علوم و فناوری اطلاعات در آذر ماه 1396 برگزار خواهد شد، ختم می‌شود.
1396/04/24 ادامه مطلب


برگزیده جایزه ملی فاب نقره‌ای مطرح کرد: جلب اطمینان پژوهشگران با سامانه «ساعت»
محمد ربیعی، دانشجوی مقطع دکترا در رشته مهندسی فناوری اطلاعات با گرایش تجارت الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران است و کارشناسی‌‌ارشد خود را در همین رشته و گرایش از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دریافت کرده و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه شهید باهنر کرمان است. وی همچنین به‌عنوان عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران مشغول به کار است. عمده پژوهش‌های او در حوزه‌های مدیریت پژوهش، تجزیه و تحلیل سیستم‌های اطلاعاتی و بازاریابی الکترونیکی است و زمینه‌های پژوهشی مورد علاقه وی، متن‌کاوی، پردازش زبان طبیعی و تحلیل رفتار کاربران است. در این بخش گفت‌و‌گویی با محمد ربیعی مجری سامانه ساعت برگزیده جایزه ملی فاب (فناوری اطلاعات برتر) در چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات در مورد سامانه سامانه عرضه و تقاضای پژوهش(ساعت)، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) داریم.
1396/03/31 ادامه مطلب


عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف: مفهوم مهندسی در حال تغییر است/لزوم توجه به ارزش‌های انسانی در عرصه فناوری
مصطفی تقوی، استادیار گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف در نشست تخصصی «فناوری اطلاعات از مناظر سیستم‌های اجتماعی ـ تکنیکی» با اشاره به اغییر مفهوم مهندسی به ویژه در عرصه سایبر گفت: در فناوری حتما باید ارزش‌های اجتماعی و انسانی ملاحظه شود. به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش مدیران فناوری اطلاعات، نشست تخصصی «فناوری اطلاعات از مناظر سیستم‌های اجتماعی ـ تکنیکی» با حضور دکتر مصطفی تقوی، استادیار گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف، دکتر بهزاد دوران، استادیار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) و دکتر علیرضا ثقه‌الاسلامی، استادیار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار شد.
1396/03/31 ادامه مطلب


حکمرانی داده‌ها یکی از مهمترین عوامل کلیدی در موفقیت یک سازمان است.
دکتر محمدجواد ارشادی، دبیر علمی همایش و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) در خصوص پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات ایران گفت: پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات در سال 1396 با هدف توسعه و گسترش علم و دانش در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات با تاکید بر ارتقاء تخصص و مهارت مدیران این حوزه برگزار می‌گردد.
1396/03/13 ادامه مطلب


پنجمین همايش ملي مديران فناوري اطلاعات با شعار حکمرانی داده‌ها از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات برگزار مي‌شود.
به گزارش دبيرخانۀ همايش، پنجمین همايش ملي مديران فناوري اطلاعات از سوي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ايرانداك)، در تاريخ یکم آذر ماه 1396 برگزار مي‌شود. پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، همچون پنج همایش گذشته به ریاست دکتر احمدی؛ معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ و با شعار «حکمرانی داده‌ها از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» برگزار می‌شود.
1396/03/08 ادامه مطلب


  اهداف همایش

  • معرفی دستاوردهای برگزیده در قالب محصولات و مقالات در حوزه‌های مختلف علوم و فناوری اطلاعات؛
  • برقراری ارتباط و پيوند كاری میان صاحبنظران و محققان علوم انسانی و اجتماعی، سیاستگذاری و مدیریت، علوم و مهندسی در حوزه فناوری اطلاعات و زمینه‌های مرتبط؛
  • بهبود نگرش داده‌محور در لایه‌های مختلف سازمانی با تمرکز بر حکمرانی داده‌ها در حوزه‌های مختلف اطلاعات و فناوری اطلاعات؛
  • برگزاری نشست‌ها و جلسات مختلف هم‌اندیشی در حوزه‌های مختلف اجتماعی- فرهنگی، سیاستی- مدیریتی، علمی-فناورانه در راستای توسعه نگرش حکمرانی داده‌ها در سازمان
  دسترسی سریع

  
روز شمار همایش

095
  برگزار کنندگان
  حامیان
  حامیان رسانه‌ای
  پوستر همایش

  فراخوان مقاله