اخبار

1397/09/04دکتر سمیه لبافی: رشد کسب و کارهای پلتفرمی فرصت ارائه خدمات اجتماعی به مشتریان را افزایش داده است.  

دکتر سمیه لبافی دبیر اجرایی همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات در مصاحبه با دبیرخانه همایش گفت: هدف از برگزاری همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات که تاکنون پنج دوره خود را پشت سرگذاشته است، هم اندیشی در حوزه فناوری اطلاعات بوده است. ازآنجا ‌که محصولات حوزه فناوری اطلاعات، در ایجاد عادات زندگی روزمره، تعیین روابط اجتماعی و حتی در ایجاد رفتارهای سیاسی دخیل بوده‌اند نیازمند درک بیشتر این پدیده های فراگیر هستیم. در دوره ششم این همایش نیز با توجه به رشد پدیده کسب و کارهای دیجیتالی، همایش با تمرکز بر این کسب و کارها بر گزار می گردد و تلاش می شود ابعاد فنی، اقتصادی، مدیریتی و اجتماعی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

 

دبیر اجرایی این همایش گفت: همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات تنها همایش ملی است که به وجه اجتماعی-فرهنگی محصولات حوزه فناوری اطلاعات می پردازد. موضوعاتی مانند اعتماد الکترونیک از جمله چالش های کسب و کارهای دیجیتالی است که همایش ششم علاوه بر پرداختن به ابعاد فنی این پدیده، به ابعاد اجتماعی- فرهنگی محصولات فناورانه نیز خواهد پرداخت.  

 

وی افزود: با رشد  کسب و کارهای پلتفرمی و یکپارچه شده مخاطب-مشتریان، فرصت ارائه خدمات اجتماعی نیز در این حوزه ایجاد شده و رابطه تعاملی شرکت و مشتریان از یک رابطه اقتصادی صرف به یک رابطه اقتصادی-اجتماعی تبدیل شده است. حجم عظیم داده ها که روزانه توسط مخاطب- مشتریان در این پلتفرم ها برجای گذاشته می شود فرصت و همچنین مسئله جدیدی است که نیازمند راهبری و سیاستگذاری در سطح کلان است. هم اندیشی حول مسائل این پدیده هدف همایش امسال است لذا تم همایش امسال " کسب و کار داده محور در خدمت جامعه" انتخاب شده است.

دبیر همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات افزود: تاکنون محصولات زیادی ذیل این تم به دبیرخانه رسیده است که پس از مرحله اول داوری ها که به صورت غیر حضوری و با استفاده از فرم های خوداظهاری که شرکت ها در رابطه با محصول خود پر می کنند مرحله دوم  داوری ها انجام می شود. در مرحله دوم داوری که در نیمه دوم آذر ماه آغاز خواهد شد، از نمایندگان شرکت ها دعوت می شود تا محصول خود را به صورت حضوری در جمع داوران ارائه داده و داوری ها در محورهای فنی-مدیریتی- اجتماعی انجام خواهد گرفت. پس از اتمام داوری ها، محصولات برتر در قالب جایزه ملی فاب(فناوری اطلاعات برتر) در سه سطح طلائی، نقره ای و برنزی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

گفتنی است همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، 4 دی ماه 1397 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد.

 
 


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !